Japonya Ankara Büyükelçiliği, Japonya Konsolosluğu Ankara

 

Japonya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

 
Ankara Japonya Büyükelçiliği Adres
Reşit Galip Caddesi., No:81, G.O.P. / ANKARA
 

  

Japonya Ankara Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe


İlçe / Semt: Gaziosmanpaşa

 

Japonya Büyükelçiliği Posta Kodu


Posta Kodu: 06692

 

Japonya Ankara Büyükelçiliği, Görevlileri
 

Japonya Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi: Yutaka Yokoi

Ankara Japonya Büyükelçiliği, Bakan: Takahiko Katsumata

Japonya Büyükelçiliği, Danışman: Taichi Noda

Japonya Ankara Büyükelçiliği, Danışman: Hidenori Ichikawa
 

 

Ankara Japonya Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Japonya vize işlemleri için Japonya Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Japonya vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Japonya Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

 


Japonya Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Japonya vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Japonya Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.

 


Ankara Japonya Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Japonya vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir.


 
Japonya Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Japonya Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

 

Japonya Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Japonya Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır. 

 

 

Japonya Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Japonya’ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti elçilik tarafından belirlenmektedir.

 


Japonya Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

Japonya Ankara Büyükelçiliği Ankara ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, Japonya resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.


 

Ankara Japonya Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

 

 

Japonya Büyükelçiliği Nerededir?

Japonya Büyükelçiliği Ankara açık adresi yukarıda belirtildiği üzere Gaziosmanpaşa semtindedir.

 

Japonya Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Japonya Ankara Büyükelçiliği Gaziosmanpaşa’da bulunmaktadır. Gaziosmanpaşa güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Japonya Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.


 

Japonya Büyükelçiliği Ankara Görevleri

Ankara Japonya Büyükelçiliği, Japonya’yı Türkiye’de temsil eden Japonya devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Japonya’nın, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

Ayrıca Japonya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Japonya vize işlemleri içinde çalışmalar sürdürürken, Japonya vizesiJaponya vize başvuru formuJaponya vize başvurusuJaponya vize ücretleri, Japonya kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir.


Japonya vize başvuru işlemleri şahsi olarak Konsolosluğa gerçekleştirilebilirken, Japonya vize işlemleri için çalışmalar sürdüren kurumlar aracılığı ile de Japonya vizesi başvurularında bulunulabilecektir. 

Japonya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.istanbul.tr.emb-japan.go.jp