Japonya Ankara Büyükelçiliği, Japonya Konsolosluğu Ankara

Japonya Ankara Büyükelçiliği, Japonya Konsolosluğu Ankara

Japonya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri


Ankara Japonya Büyükelçiliği Adres
Reşit Galip Caddesi., No:81, G.O.P. / ANKARA

Japonya Ankara Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe


İlçe / Semt:Gaziosmanpaşa

Japonya Büyükelçiliği Posta Kodu


Posta Kodu:06692

Japonya Ankara Büyükelçiliği, Görevlileri

Japonya Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi: Yutaka Yokoi

Ankara Japonya Büyükelçiliği, Bakan: Takahiko Katsumata

Japonya Büyükelçiliği, Danışman: Taichi Noda

Japonya Ankara Büyükelçiliği, Danışman: Hidenori Ichikawa

Ankara Japonya Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Japonya vize işlemleri için Japonya Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye'de ikamet eden Japonya vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Japonya Ankara Büyükelçiliği'ne başvuru yapmaları gerekmektedir.


Japonya Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayanJaponya vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini vesüresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Japonya Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.


Ankara Japonya Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Japonya vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir.Japonya Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Japonya Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

Japonya Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Japonya Büyükelçiliği'ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

Japonya Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Japonya'ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti elçilik tarafından belirlenmektedir.


Japonya Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

JaponyaAnkara Büyükelçiliği Ankara ve Türkiye'de yer alan diğer Konsoloslukları, Japonya resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.


Ankara Japonya Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır, Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

Japonya Büyükelçiliği Nerededir?

JaponyaBüyükelçiliği Ankara açık adresi yukarıda belirtildiği üzere Gaziosmanpaşa semtindedir.

Japonya Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

JaponyaAnkara Büyükelçiliği Gaziosmanpaşa'da bulunmaktadır. Gaziosmanpaşa güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Japonya Ankara Büyükelçiliği'ne ulaşım sağlayabilirsiniz.


Japonya Büyükelçiliği Ankara Görevleri

Ankara Japonya Büyükelçiliği, Japonya'yı Türkiye'de temsil eden Japonya devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Japonya'nın, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

AyrıcaJaponyaAnkaraBüyükelçiliğiKonsolosluk BölümüJaponya vize işlemleriiçinde çalışmalar sürdürürken,Japonya vizesi,Japonya vize başvuru formu,Japonya vize başvurusu,Japonya vize ücretleri, Japonya kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir.


Japonya vize başvuru işlemlerişahsi olarak Konsolosluğa gerçekleştirilebilirken,Japonya vize işlemleriiçin çalışmalar sürdüren kurumlar aracılığı ile de Japonya vizesi başvurularında bulunulabilecektir.